Prechod na úvodnú stránku | Prechod na spodné menu | Prechod na obsah | Prechod na aktuality
Obnova zabudnutého hesla | Registrácia
Domov Kontakty
Prechod na začiatok stránky
Kategórie oznamov
Aktuálne informácie

nové - správy pridané za posledné 3 dni

 

Aktuality - Oznamy

Naj dedinka

Kategória: Oznamy obce | Pridané: 21.05.2015


Záhorská VesV nedeľu 24. 5. 2015 o 13. 30 pred Kultúrnym domom sa uskutoční v rámci akcie Naj dedinka Spomienka na povodeň 2006.
Všetkých Vás srdečne pozývame!

Naj dedinka

Kategória: Oznamy obce | Pridané: 21.05.2015


Vážení občania,
v dňoch 22. až 24. mája 2015 bude prebiehať v našej obci nahrávanie televíznej relácie „Naj dedinka Slovenska". Naša obec bola vybraná medzi 9 obcami Slovenska. Preto žiadame občanov o spoluúčasť na tomto projekte televízie RTVS - pri jej nahrávaní a zapojenie sa do súťaží. Šou moderuje Katka Brychtová a Martin Nikodým. Je to zábavná šou, preto veríme v zmysel pre humor a zápal v súťaživosti našich občanov.

Jarné upratovanie obce

Kategória: Hlásenia obecného rozhlasu | Pridané: 19.05.2015


Vážení občania, komisia pre životné prostredie v spolupráci s Obecným úradom organizuje v snahe skrášliť našu obec, jarné upratovanie formou dobrovoľnej brigády.
Zraz účastníkov je v sobotu 23. mája o 10.00 pred Obecným úradom, kde bude brigádnikom vydané náradie a vrecia na odpad. Brigáda bude ukončená občerstvením účastníkov v bufete na futbalovom ihrisku. Veríme, že Vám na vzhľade našej obce záleží a pomôžete touto formou k jej skrášleniu.

MRAVENČÁRSKA MÍLA

Kategória: Hlásenia obecného rozhlasu | Pridané: 18.05.2015


29. ročník bežeckých pretekov MRAVENČÁRSKA MÍLA,
súčasť seriálu Grand Prix Záhoria & Moravsko - Slovenského pohára sa uskutoční v sobotu 23. 5. 2015 v Plaveckom Štvrtku.
Prezentácia: na Štadióne ŠK od 9.00 hod.
Štartovné: 3 € alebo 80 Kč
Hlavná trať: 6150m
Občerstvenie: Každý prezentovaný pretekár - 0,5 l nápoj, cigánska pečienka.
Plagát podujatia Mravenčárska míľa 2015
Propozície podujatia Mravenčárska míľa 2015

Bezplatné premeranie dioptrií

Kategória: Hlásenia obecného rozhlasu | Pridané: 15.05.2015


Optika zoom Vážení občania,
prichádza k Vám Občianske združenie optiky ZOOM.

Bezplatne Vám premeriame dioptrie na diaľku a na blízko a odporučíme Vám najvhodnejšie okuliare.
Príďte v pondelok 25. mája od 8,00 do 9,00 hod. do malej sály kultúrneho domu a prineste si so sebou aj vlastné okuliare.

Spevokol Uhranka

Kategória: Rôzne | Pridané: 12.05.2015


Spevokol Uhranka

Spevokol Uhranka v Záhorskej Vsi rád privíta do svojich radov dievčatá - ženy, ktoré si radi zanôtia a relaxujú vo veselej spoločnosti. Uhranka je ženský spevokol a spieva ľudové, umelé, ale i sakrálne piesne pri slávnostných príležitostiach doma i mimo obce. Umeleckou vedúcou je Mgr. Hanka Staneková, ktorá pôsobí ako učiteľka spevu v hudobnej škole v Malackách a v súkromnej hudobnej škole v Nitre. Počas roka organizujeme výlety na kultúrne podujatia napr. divadlo, koncerty, ale aj návštevy termálnych kúpalísk - Dunajská Streda. Neoľutujete, ak nás budete kontaktovať na týchto telefónnych číslach:
0904 915 467, 0908 685 139
Tešia sa na Vás baby z Uhranky!

Pomoc vtáčím mláďatám - výzva na spoluprácu

Kategória: Rôzne | Pridané: 11.05.2015


SovaOrganizácia Ochrana dravcov na Slovensku vyzýva občanov na spoluprácu.

Prosíme, venujte pozornosť tomuto polminútovému videu na https://www.youtube.com/watch?v=rN5b4cSZlmM. V prebiehajúcom jarnom období sa môžete vo svojom okolí stretnúť s mláďatami vtákov mimo hniezda, ktoré sú zdanlivo opustené. Pre ich úspešné prežitie je nevyhnutné dodržať niekoľko zásad. Správny postup v prípade nálezu, užitočné informácie aj kontakty nájdete na http://www.dravce.sk/web/index.php/sk/infopanel/vtacia-prva-pomoc-a-rehabilitacia. Nikdy mláďa neodnášajte domov. Ak nie je zranené alebo priamo ohrozené, ponechajte ho na mieste, prípadne vyložte na konár alebo vyvýšené miesto, aby sa nestalo korisťou mačiek alebo psov. Jeho rodičia sú spravidla nablízku a môžu ho kŕmiť aj mimo hniezda. Ak viete, kde je jeho hniezdo, pokúste sa, ale bezpečne, vrátiť ho späť. V prípade zranených a akokoľvek ohrozených jedincov informujte ihneď Štátnu ochranu prírody, prípadne Ochranu dravcov Slovenska, tel. linku 112 alebo obecný úrad. Kontakty a podrobnosti nájdete na uvedenej stránke. Pomôžete tak k záchrane a prežitiu chránených, v niektorých prípadoch aj ohrozených druhov vtákov.
Ďakujeme.

Daj si čas

Kategória: Rôzne | Pridané: 29.04.2015 | Zmenené: 11.05.2015


Daj si čas je televízna zábavno-súťažná relácia pre žiakov, v ktorej nejde len o znalosti z histórie, ale aj o zručnosť, fantáziu a pohotovosť súťažiacich.

Pretože žiaci Základnej školy v Záhorskej Vsi sú histórie znalí, zruční, pohotoví a majú fantáziu, prihlásili sme ôsmakov do tejto súťaže. Šťastie sa na nás usmialo, keď sme sa dozvedeli, že na natáčanie sa máme dostaviť 26.4.2015 do RTVS v Mlynskej doline v Bratislave. Súperom nám bolo družstvo zo Základnej školy Jablonica.

Zostavili sme družstvo v zložení: Viki Kaderová (kapitánka), Natálka Kováčová, Samko Nerád a Marek Slatina. Pozvánka platila aj pre ďalších žiakov, ktorí tvorili publikum a zdatne svojich spolužiakov podporovali.

Daj si čas


V nedeľu sme si dali skorý obed a ponáhľali sme sa pred školu, kde už čakal na nás autobus. Rodičia nám zamávali a my, hor sa do boja! Boli sme napätí v očakávaní niečoho nového. Každý diel „Daj si čas" má svoju tému, ktorá má deťom pri obrazovkách priblížiť našu históriu. Témou nášho dielu bola ŠKOLA. Tréma a napätie z nás opadlo hneď po prvom víťazstve. Až teraz sa ukázalo, či v tej našej škole nesedíme nadarmo. A veru nie. Darilo sa nám v rysovaní, gramatike, rýchlosti či piškvorkách. Nakoniec prišlo posledné vedomostné kolo, kde sme získali dvojnásobný počet bodov a skončili sme so skóre 22:10. „Dobré!", čo poviete? Silu nám dodávalo a dopredu nás hnalo povzbudzovanie našich spolužiakov. Atmosféra bola skvelá, plná energie a radosti.

Po víťazstve v tejto súťaži môžeme smelo povedať, tak ako to hovoríme my, tínedžeri: „ My to dáme, my na to máme!"  Pozrite si nás na obrazovke RTVS v sobotu dopoludnia, 6.6.2015 o 9.20 h!.

Mgr. Pavlína Janotková

Pracovná ponuka

Kategória: Hlásenia obecného rozhlasu | Pridané: 22.04.2015


Výrobný závod v priemyselnom parku Lozorno hľadá šikovných ľudí do hlavného pracovného pomeru. Práca je vhodnejšie pre mužov. Mzda brutto od 700 do 840 € v závislosti od odpracovaných hodín a výkonnosti. Nástup ihneď. Bližšie informácie na čísle 0917 935 294.

Upozornenie

Kategória: Oznamy obce | Pridané: 15.04.2015


Dávame na vedomie občanom, že vývoz odpadu vlečkou a inými prostriedkami na miestne smetisko je zakázané!

Prieskum názorov obyvateľov obce na rozvoj obce

Kategória: Oznamy obce | Pridané: 15.04.2015


Obec Záhorská Ves vypracováva nový Program hospodárskeho rozvoja a sociálneho rozvoja obce Záhorská Ves.
Obdobie platnosti: 2014-2020

Prosíme občanov, aby si našli čas a vyplnili dotazník Prieskum názorov obyvateľov obce na rozvoj obce, ktorý vypracovali študenti odboru Regionálna geografia, rozvoj regiónov a európska integrácia na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a prispeli tak k jeho tvorbe.

Linka na dotaznik:
Prieskum názorov obyvateľov obce na rozvoj obce TU

Oznam

Kategória: Rôzne | Pridané: 14.04.2015


Západoslovenská Energetika a.s., Čulenová 6, Bratislava
hľadá pre Vašu obec regionálneho zástupcu/kyňu, ktorého/ktorej úlohou bude starostlivosť o existujúcich klientov.

Náplňou práce bude osloviť našich klientov ZSE vo Vašej obci s aktuálnymi ponukami pre verných zákazníkov na odber elektriny a plynu. (podľa databázy). Práca je vhodná pre aktívneho dôchodcu alebo ako privyrobenie si popri práci. Práca zaberie asi 2-3 hod. denne.

Vyžadujeme schopnosť dobrej komunikácie!
Pre viac informácií nás kontaktujte na t. č. 0911 099 899

Ochrana lesov pred požiarmi

Kategória: Hlásenia obecného rozhlasu | Pridané: 13.04.2015


Vážení občania.

Každý rok vzniká spolu s jarným obdobím obdobie zvýšeného rizika vzniku požiarov v prírodnom prostredí. Zvýšený výskyt požiarov v prírodnom prostredí je spôsobený činnosťou občanov a to najmä pri spaľovaní suchej trávy, lístia a konárov orezaných stromov a kríkov. Nemalý počet požiarov je spôsobených neopatrnosťou pri zakladaní ohňov priamo v lese alebo v jeho tesnej blízkosti. Najväčšie nebezpečenstvo hrozí pri plošnom vypaľovaní suchých porastov. Aj keď vypaľovanie suchej trávy a iných porastov je zákonom zakázané, každoročne sú zaznamenané požiare lesných porastov spôsobené touto činnosťou.

Celý článok

Otázka od starostu obce na občanov

Kategória: Oznamy obce | Pridané: 10.04.2015


Milí spoluobčania!
V našej obci sa bude budovať zberný dvor. Obec navrhuje umiestniť tento dvor "V MAJERI". Je podľa Vás toto umiestnenie vhodné? Ak nie, kde inde by mal byť podľa Vás umiestnený?

Vaše odpovede prosím posielajte na e-mailovú adresu: urad@zahorskaves.sk

S pozdravom JUDr. Boris Šimkovič

Zoznam dlžníkov

Kategória: Oznamy obce | Pridané: 02.04.2015


Nový komunikačný kanál SPP - distribúcia, a. s.

Kategória: Rôzne | Pridané: 27.03.2015


Spoločnosť SPP - distribúcia si Vás ako prevádzkovateľ distribučnej siete zemného plynu na Slovensku dovoľuje informovať o existencii nového komunikačného kanála na podanie žiadosti o pripojenie.

Doteraz mohli záujemcovia o odber zemného plynu podať žiadosť o pripojenie buď osobne v niektorej zo zákazníckych kancelárií pre pripájanie alebo zaslať žiadosť poštou, prípadne emailom.

Spoločnosť SPP - distribúcia, a.s., zriadila novú bezplatnú elektronickú aplikáciu ON-LINE FORMULÁRE, vďaka ktorej môžu záujemcovia o odber zemného plynu podať žiadosť o pripojenie už aj elektronicky.

Celý článok

Jeseň života oznamuje

Kategória: Hlásenia obecného rozhlasu | Pridané: 24.03.2015


Zariadenie opatrovateľskej služby Jeseň života Záhorská Ves príjme do zariadenia občana /ženu/. Bližšie informácie podá vedúca zariadenia na t. č. 034/7780 457 alebo 0903 834 084.

 

Hraničný prechod

Hraničný prechod Záhorská Ves - Angern/March  je OTVORENÝ.

Plán akcií

Apríl
30. 4. 2015 (štvrtok) Stavanie máje pri OU
Máj
30. 5. 2015 Výročná spomienka na Ľudovíta Štúra 200 r. o 11.00 hodine
10. 5. 2015 Deň matiek kultúrny dom o 15.00 hod.
6. 6. 2015 MDD na športovom ihrisku

Stavanie máje 2015 

Deň matiek

Najnovšie dokumenty

Verejné obstarávanie

Virtuálny cintorín Záhorská Ves

Virtuálny cintorín Záhorská Ves

Aké bude počasie