Prechod na úvodnú stránku | Prechod na spodné menu | Prechod na obsah |
Prechod na začiatok stránky
Materská škola » Fotogaléria MŠ

Fotogaléria Materskej školy Záhorská Ves

BIG SK-AT medzinárodná olympiáda (2)

Milí čitatelia!
Radi by sme sa s vami podelili o zážitky z jedného veľmi príjemného dopoludnia, ktoré sme pred pár dňami v Materskej škole v Záhorskej Vsi zažili.
30. máj 2018 nebol pre predškolákov len taký obyčajný deň v materskej škole, bol to deň, na ktorý sa deti už dlhšie tešili. Práve na tento deň sme naplánovali spoločné stretnutie s rakúskymi deťmi z Angernu. Tento raz išlo po veľkú vec. Zahájili sme prvý ročník olympijských hier našich materských škôlok. So všetkým ako sa na pravej olympiáde patrí . S oficialitami, medailami, diplomami, pohármi, stupienkom víťazov. Pre deti boli pripravené štyri športové disciplíny, v ktorých si mohli zmerať svoje sily, šikovnosť, obratnosť i vytrvalosť. Deti súťažili v hode kriketovou loptičkou, v behu na 20 metrov, v skákaní do diaľky z miesta i v skákaní vo vreci, ktoré sa ukázalo pre nohých ako najtvrdší oriešok. Po poctivom súťažení sa deti i dospelí občerstvili a oddýchli si. Samozrejme zostal priestor i na voľnú hru a veselé tancovanie. Kým deti šantili na preliezkach a tancovali, pani učiteľky porovnávali výkony a vybrali víťazov. Vyhodnotili tri najlepšie dievčatá a troch najlepších chlapcov v každej olympijskej disciplíne. Môžeme smelo povedať, že v Záhorskej máme veľmi šikovné a športovo zdatné deti a sme na ne náramne pyšní. Podaktorí odchádzali ovešaní i viacerými medailami. Najlepších dnešných športovcov oceňoval pán starosta JUDr. Boris Šimkovič spolu s pani riaditeľkou Janou Soboličovou. Spomienkovú medailu dostal každý účastník dnešnej olympiády. Zhodli sme sa na tom, že sú vlastne všetci víťazi, pretože sa nevzdali a podali najlepšie výkony, akých boli schopní.
Na základe uznanlivých slov a úsmevov na tvárach detí možno smelo povedať, že si všetci dnešný deň výborne užili. Dospelí ukázali, akí sú dobrí organizátori, a deti sa pochlapili svojimi dobrými výkonmi. Prežili sme opäť jeden príjemný deň plný pekných zážitkov, milých prekvapení, radosti i súťaživosti. Tešíme sa na druhý ročník olympiády, ktorý sa bude konať o rok v tomto čase na pôde Materskej školy v Angerne.
Mgr. Jana Báchorová

Počet fotografií: 10

Šipka na začiatokŠipka späť Strana 1/1

Foto 307_101.jpg
Foto 307_102.jpg
Foto 307_103.jpg
Foto 307_104.jpg
Foto 307_105.jpg
Foto 307_106.jpg
Foto 307_107.jpg
Foto 307_108.jpg
Foto 307_109.jpg
Foto 307_110.jpg

Šipka  na začiatokŠipka späť Strana 1/1