Prechod na úvodnú stránku | Prechod na spodné menu | Prechod na obsah |
Prechod na začiatok stránky

Späť na úvodnú stránku Uhranský somíc

Vydarený Uhranský somíc 2009

Fantastické počasie, výborná organizácia, bohatý kultúrny program, chutný pečený sumec, pstruh, kapor, výborné výkony účinkujúcich, zábava, tanec... Úvodné fanfáry Štefana Mičeka a Leo Mičeka ml., vystúpenie spevokolu Uhranka v nových krásnych krojoch a perfektní mladí konferenciéri Tomáš Korych a Natália Vajdečková priviedli pred pódium starostu obce pána JUDr. Borisa Šimkoviča, ktorý privítal značný počet návštevníkov a poslankyňa OZ pani PhDr. Darina Brukkerová mohla potom prítomných zoznámiť s programom obidvoch dní Uhranského somíca.

V programe účinkovali: Známe Trio Veterán, Uhranka so svojimi krásnymi záhoráckymi i uhranskými pesničkami, hudobné skupiny Pressburgerband a rozšírené Duo Linc, folklórne súbory - Hrozének z moravskej obce Bulhary, Červené jabĺčko z Rovinky, krásne španielske tance predviedol súbor Andalúzia z Bratislavy. Úspech mali aj naši z „ Uherskej" :

ľudová rozprávačka pani Janka Davidová, skvelé tanečníčky zo ZŠ - Sithová, Malíková a sestry Zemanové a veľkého potlesku sa dostalo „ maličkým Slováčikom „ z MŠ - Ninke Meszárošovej a Stankovi Nechalovi.

Ťahákom pre starších i mladých bolo vystúpenie nášho slovenského speváka Dušana Grúňa, ktorý všetkých potešil krásnymi piesňami, veselým slovom i autogramami na pamiatku.

Z plejády hostí sme si všimli účasť temer všetkých poslancov OZ, ktorí mali situáciu pod kontrolou, postarali sa o kľudný priebeh slávností, o pohodu hostí. Vzácnou návštevou boli starostom obce pozvaní hostia : poslankyňa Národnej rady SR pani JUDr. Katarína Tóthová, ktorá si ochotne podebatovala s mnohými návštevníkmi, prednosta Okresného úradu v Malackách pán Ing. Balla, básnik Jozef Moravčík s manželkou, hostia, športoví priatelia a podnikatelia z Rakúska, USA, Talianska a Moravy a veľa priateľov z nášho i rakúskeho okolia. Peknú výstavu obrazov p. Karola Bobáka z Jakubova obdivovali viacerí návštevníci a hneď vedľa neho ponúkali domáce koláče ženy z Kultúrneho spolku Uhranská perla.

Vďaka patrí ochotnému a slušnému obsluhujúcemu personálu zo spolkov Morava, Uhranská perla a DHZ, kde najmä rybári z „ Moravy" piekli chutné porcie sumca, pstruha či kapra. Veľmi dobrú réžiu kultúrneho programu mala pani M. Šimkovičová, o rozhlasovú techniku a jej zabezpečenie do programu mali na starosti bratia Jánošovci. V skákajúcich atrakciách sa tento raz vyskákalo len pár detí, sumca / ako pôvodne sľúbili / neulovili Ľadové medvede, zato si zaplávali v „teplej" vode Moravy a zakývali z nej všetkým návštevníkom.

Oto Šimkovič

 

Počet fotografií: 13

Šipka na začiatokŠipka späť Strana 1/1

Foto 36.jpg
Foto 37.jpg
Foto 38.jpg
Foto 40.jpg
Foto 41.jpg
Foto 42.jpg
Foto 43.jpg
Foto 44.jpg
Foto 45.jpg
Foto 47.jpg
Foto 48.jpg
Foto 49.jpg
Foto 50.jpg

Šipka  na začiatokŠipka späť Strana 1/1