Zobrazuje sa optimalizovaná verzia stránky pre slabozrakých, alebo špecializované či staršie prehliadače. Prejsť na grafickú verziu.

Úvodná stránka | Preskočiť na obsah | Preskočiť na subnavigáciu | Preskočiť na spodnú navigáciu

Hlavná navigácia

 • en
 • Na začiatok

  Subnavigácie

  Šport a spolky


  Na začiatok

  Šport a spolky – Hokejbalový klub ZERO

  Hokejbalový klub Zero

  Zero obhájilo prvenstvo na turnaji

  Linka na stránku Hokejbalového klubu Zero

  22. 03. 2008 - Turistické centrum hornej Oravy obkolesené horami Oravskou Magurou a Podbeskydskou vrchovinou, privítalo na Námestovskom hokejbalovom turnaji „Oravia cup - jar 2008" osem súťažných celkov. Mužstvá Zero Záhorská Ves, Panteri, Gladiators, Oravská Jasenica, Dolina, Cayman Aťo Team, Triomat a Devils Ťapešovo si postupne zmerali sily v dvoch základných skupinách systémom každý s každým. Neskôr v klasickom hracom pavúku v zápasoch štvrťfinále, semifinále, zápase o 3. miesto a vo veľkom finále. Z konečného prvenstva sa nakoniec tešili hráči Zero Záhorská Ves, keď vo finále zdolali tím Panteri Námestovo v pomere 2:1 a obhájili prvenstvo z pred roka.

  V tradičnom termíne na Bielu sobotu sa konal Námestovský hokejbalový turnaj Orava cup - jar 2008. V chladnom počasí, keď sa teplota vzduchu pohybovala tesne nad nulou a zradné slnečné lúče vykukli spoza hôr len sporadicky, počasie napokon športovému zápoleniu prialo. Všetky zápasy sa odohrali v plánovanom hracom čase na ihrisku za Gymnáziom Antona Bernoláka v Námestove. Už od ranných hodín znela v športovom areáli príjemná hudba a atmosféru dotváralo niekoľko desiatok skandujúcich divákov.

  Organizátori sa opäť zhostili svojej úlohy na výbornú. Okrem ubytovania zabezpečili neďaleko ihriska v penzióne Oravia chutnú stravu a nemenej dôležitý pitný režim. Do budúcnosti dokonca prisľúbili upraviť hraciu plochu a skvalitniť celkový povrch ihriska. Prekvapujúci výsledok sa zrodil hneď v úvodnom vystúpení, Zero podľahlo Dolina 0:2. V novom zložení tím Zero už do konca turnaja nenašiel premožiteľa. Túto skutočnosť odštartovalo stretnutie s Oravskou Jasenicou s výsledkom 2:1 pre Zero.

  V treťom stretnutí s Gladiators pretavil túžbu po víťazstve jediným presným zásahom medzi žrde kanonier Miki (Miroslav Kováčik, celkovo 3 góly na turnaji). Pre Zero tak zabezpečil dôležité ďalšie dva body do tabuľky. Tento tretí a posledný zápas základnej skupiny sa napokon stal kľúčovým v nasadení tímov do štvrťfinále.

  Keďže Zero zvíťazilo nad Oravskou Jasenicou 2:1 a vzájomný zápas taktiež so štvorbodovým Gladiators vyznel v prospech Zera, víťazom základnej skupiny A sa stalo Zero Záhorská Ves.

  Marek Zálesňák

  Na začiatok


  Obec Záhorská Ves 2022